Ultrapak na rynku polskim i międzynarodowym

Maszyna rozlewnicza

Nalewarka Zalkin

Ultrapak dostarcza nalewarki wiodących producentów

Firma ULTRAPAK od od 10 lat dostarcza pierwszorzędnej jakości maszyny produkcyjne, które masowo stosuje się w różnorodnych typach produkcji przemysłowej, przykładowo alkoholowej oraz kosmetycznej. Jest znanym przedstawicielem największych projektantów etykieciarek, zakręcarek, nalewarek, maszyn orientujących opakowania, pakowarek, takich jak: P. E. Labellers, CFT, Cosmopack, Dimac, Zalkin, FT System. Maszyny rozlewnicze, które produkowane są przez grupę CFT, odznaczają się ogromną efektywnością oraz niepowtarzalnością.

Rodzaje nalewarek

Maszyny wlewające przetworzoną żywność i napoje do opakowania, przykładowo do butelki PET, dzielą się na: maszyny rozlewnicze próżniowe, linie rozlewnicze stwarzające ciśnienie dostosowane do danego produktu, nalewarki tłokowe, linie rozlewnicze ważące towar i dozujące odpowiednią jego ilość, maszyny rozlewnicze korzystające z ziemskiej grawitacji, maszyny rozlewnicze z przyrządem pomiarowym objętości albo masy produktu, nalewarki odkażone, maszyny rozlewnicze Ultra Clean oraz monobloki. Monobloki funkcjonują w czterech wariantach:

  • Master
  • Master Can
  • Magic
  • i Magic FW

Technologie rozlewu

Istnieje kilka decydujących technologii, na których bazuje układ nalewu: „na gorąco” (wskazuje to na to, że produkt o wysokiej temperaturze wlewany jest do opakowania, np. sok), izobaryczny (towar nalewany oraz zamykany jest błyskawicznie), grawitacyjny oraz w otoczeniu Ultra Clean – przeznaczony do wlewania towarów bardzo czułych na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nalewarki można w bezproblemowy sposób złączyć z działającą linią technologiczną. Ażeby miała ona cały czas prognozowaną wydajność, musi być uzbrojona, pomijając opisane nalewarki, w następujące maszyny m. in.: depaletyzator, orientator, zakrętarkę, aplikator etykiet, kontrolery, rozdzielacz, mikser, kartoniarkę. Na skutek współpracy z grupą CFT, Ultrapak może zapewnić wszystkim Klientom dozownice wszelkiego rodzaju, np. dozownice wolumetryczne, dozownice teleskopowe, zawory wlewające rotacyjne, dozownice kieszeniowe oraz zawory nalewające pionowe. Wszystkie nalewaczki są bezproblemowe w w myciu i naprawie, koszty przeznaczone na ich codzienne działanie nie są zbyt duże, a oprócz tego mają szeroki wachlarz najrozmaitszych funkcji i mierników wlewania produktu.